SEO, Performans Pazarlama, Dönüşüm Optimizasyonu

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

eTicaret ve satışın bir matematik olduğunu iyi biliyoruz. Ve dönüşüm oranlarınızı maliyetlerinize göre karşılaştırıyor ve çalışmalarımızı buna göre optimize ediyoruz.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO)

Etkin bir dönüşüm; reklamınıza ilgi duyup gelen potansiyel bir müşteri adayınızın web sitenizden bir ürün ya da hizmet satın alması, üyelik kaydı veya doldurulan bir talep formu şeklinde düşünülebilir.

Dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) ise, web sitenizde sattığınız ürün ya da hizmeti satınalmak için gelen potansiyel müşteri adaylarınızın daha fazla form doldurma ya da satınalma yapmalarını sağlayan çalışmalar bütünüdür.

Dönüşüm oranı optimizasyonu çalışmalarının amacı mevcut sitenizin çektiği ziyaretçi sayısını artırmak değil bilakis zaten olan trafikte, dönüşüm sayısını artırmaktır. Dönüşüm oranı optimizasyonu çalışmaları sitenizin tanıtımından tasarımına kadar birçok konuda katkısı olduğu artık yadsınamaz bir gerçektir. Bu konuda global birçok yazılım aracı süreçleri kolaylaştırmakta ve çalışmalarımızda çok önemli ipuçları vermektedir.

Dönüşü oranı optimizasyonu ileri düzey rekabette Koza Dijital‘i rakiplerinden ayıran en önemli  alamet-i farikasıdır. Koza Digital için dönüşü oranı optimizasyonu, sitenizin kaçınılmaz pazarlama stratejisine çok büyük katkıda bulunmaktadır. Firmalar kurumsal ya da eTicaret siteleri için yüksek dijital pazarlama bütçeleri ayırabilmektedirler. Bir yandan bu kadar bütçeyi online reklamlara harcarken diğer yandan bu harcamaların dönüşümlerini kontrol etmeyip tedbir almamak hiç de akıllıca değildir. Kurumsal ya da eTicaret siteniz sizin en iyi satış makinenize dönüşebilir.  

Dönüşüm oranı optimizasyonu süreci:

  • eTicaret ya da kurumsal site olsun farketmez, dönüşüm oranınızı arttırmak için bir tez ortaya koyun.
  • Tezinizi desteklemek adına sitenizde nerelerin test edileceğine karar verin.
  • Sitenizde gerekli gördüğünüz değişiklikleri hızlıca yapın ve dönüşüm oranı optimizasyonu testine hemen başlayın.
  • Yapmış olduğunuz testin neticelerini kesin bir şekilde ortaya koyacak yeterli data setini toparlayın.
  • Dönüşüm oranını performansınızdaki değişiklikleri gözden geçirin ve gerekli görünen işleri yapın.

TEKLİF İSTE