SEO, Performans Pazarlama, Dönüşüm Optimizasyonu

eTicaret Seo

eTicaret SEO’su tamamen bir strateji işidir. Güçlü bir odaklanma, iyi bir ekip ve pazarlama disiplini gerektirir.

eTicaret Seo

eTicaret SEO’su tamamen bir strateki işidir. Güçlü bir odaklanma, iyi bir ekip ve pazarlama disiplini gerektirir. Biz eTicaret SEO işini aşağıdaki gibi ele alıyor, kesin sonuca odaklanıyoruz; daha fazla oganik trafik, daha fazla dönüşüm ve daha fazla organik ciro.

 

  • Anahtar kelimeler uzun kuyruk stratejisiyle belirlenmelidir. Mesela ‘’kışlık erkek beyaz klasik gömlek’’  ya da ‘’kışlık erkek beyaz gömlek fiyatları’’ kelimeleri satış getirir. Fakat ‘’erkek gömlek’’ kelimesine çalışırsanız trafik çekersiniz ama satışa dönmez. Bu nedenle eTicaret şirketleri, anahtar kelimelerini doğru bir şekilde belirlemek zorundadır.

  • Anasayfa, listeleme ve ürün detay sayfalarınızda anahtar kelimeler net bir şekilde belirtilmeli, satış getirecek anahtar kelimeleri belirginleştirmelisiniz.

  • Ürüne yönelik SEO yapılması durumunda ürün detay sayfalarında ilgili ürünlere yönelik çalışılmalıdır.

  • eTicaret sitenizin yazılım altyapısı güçlü olmalıdır. Sitenizin hızlı açılması en önemli kullanıcı deneyimi maddeleri arasındadır. Bu nedenle ürün fotolarını optimize ederek siteye yüklemeli, site bannerleri ise olabildiğince en etkin bir şekilde boyutlandırılmalıdır.

  • Ürün detay sayfalarınızda ürün açıklamaları oldukça önemlidir. Müşteri adaylarınız dokunmadan satınalacakları ürün hakkında olabildiğince fazla şey bilmek ister. Ürün açıklamalarınız tamamen özgün olmalı ve satış getirecek anahtar kelimeler bold bir şekilde belirtilmelidir. Eğer ürününüzü doğru bir şekilde anlatıyorsanız Google bunu hemen farkedecektir. Google’ın ana misyonu kullanıcılarına doğru içeriği buldurmak olduğundan dolayı ürününüzü ne kadar doğru yansıttığınızı bilmeniz gerekir.

  • Sitenizin site haritasını Google Search Console’a dinamik bir yapıda olacak şekilde tanıtmalısınız.

  • Sitenizin anahtar kelime yoğunluğunu sadece sitenizde olan ürün adediyle değil aynı IP’de olacak şekilde bir iç blog açarak da sağlayabilirsiniz. İç blogunuzda düzenli olarak yayınlanan özgün içeriklerin anahtar kelime yoğunluğuna göre en güçlü rakipleriniz ile bile SEO’da rekabet edebilirsiniz.  

 

Bir eTicaret sitesi için SEO konuşmaya başladığımızda burada yazılanlar, belki de yapılması gerekenlerin %1’ine bile denk gelmiyor. Burada sadece temel olarak bir eTicaret sitesi için  SEO’ya bakış açımızı ortaya koyuyoruz.  

 

 

TEKLİF İSTE