SEO, Performans Pazarlama, Dönüşüm Optimizasyonu

Kurumsal Müşteri Üretimi

Müşteri nazlıdır, aranmak ister. Hizmet satan tüm şirketler için talep üretme modeliyle çağrı merkezi üzerinden satış yapmak artık 21. yüzyılın en geçerli iş modelleri arasında yerini aldı. Sizin için etkin dijital reklam çalışmalarıyla hedef müşterilerinizin bilgilerini topluyoruz. Size sadece satışı kapatmak düşüyor.

Kurumsal Müşteri Üretimi

Eğer bir hizmet satıyorsanız bunun en etkili dijital pazarlama şekli talep üretmektir. En çok yapılan hatalardan biri, dijital reklamlara asıldıktan sonra ‘’landing page’’ ler üzerinden talep toplayıp potansiyel müşterileri aramak yerine bunları yapmayıp hedef kitlenizden telefon beklemektir. Bu oldukça pahalıya patlar.

 

Müşteri nazlıdır, aranmak ister. Müşteri üşengeçtir, servis ayağına gelsin bekler. Hizmet satan tüm şirketler için talep üretme modeliyle çağrı merkezi üzerinden satış yapmak artık 21. yüzyılın en geçerli iş modelleri arasında yerini aldı. Özellikle sağlık sektöründe sıkça karşılaştığımız bu yöntem diğer sektörler tarafından model alınarak uygulanmaya başladı.

 

Talep üretme modeli adım adım şöyle uygulanmaktadır;

 

  • Google’da zaten var olan bir arama hacmi var. Bu, halihazırda bize talebin olduğunu gösteriyor.

  • Bu arama hacmine yönelik Google ve Facebook reklamları verilmeli. Yeniden pazarlama kesinlikle ihmal edilmemeli. Reklam hesaplarının optimize edilmesi en az 2 ay sürmektedir.

  • Web sitenizde talep toplayacağınız ‘’landing page’’ sayfasında sadece ‘’ad soyad’’ ve ‘’GSM’’ bilgileri istenmeli. Çünkü müşteri adayları daha fazla bilgi vermek istemiyorlar. Herhangi bir üçüncü bilgi talep ettiğinizde click’lerin talep formuna dönüşüm oranı oldukça düşmekte, bu da beraberinde dijital reklam maliyetlerini farkında olmadan arttırmaktadır.

  • Toplanılan datayı artık arayabilirsiniz. Çağrı merkezinizde istihdam edeceğiniz acımasız satışçılar telefonda satışı artık kapatmalıdırlar ya da işin şekline göre randevu organize etmelidirler.

 

Günün sonunda kar elde etmek için reklam verip talep topluyoruz. Ne kadar reklam harcandı, kaç liraya ‘’bir talep’’ toplandı ve toplanılan kaç talep satışa döndü? Tüm bunları analiz ettikten sonra sonuçta kar elde edilebiliyorsa daha fazla reklam vererek işi ölçeklersiniz.

 

 

TEKLİF İSTE