SEO, Performans Pazarlama, Dönüşüm Optimizasyonu

Seo Nedir?

İnternetin devasa caddesi Google aramalarında çok daha ucuza yer bularak 100 kat daha fazla gelir elde etmenin adına SEO denir.

Seo Nedir?

En modern hali ile seo’yu özetleyecek olursak;

Her gün on binlerce insanın geçtiği bir devasa caddede dükkân kiralamak için on binlerce lira kira ödeme dönemi kapanıyor. İnternetin devasa caddesi Google aramalarında çok daha ucuza yer bularak 100 kat daha fazla gelir elde etmenin adına SEO denir.

 

SEO Çeşitleri

White Hat SEO: Web sitenizin tamamen doğal olan yöntemler ile yapılacak olan seo çalışmasıdır. White Hat SEO çalışılırken illegal olan yöntemler kesinlikle uygulanmaz. Doğal yöntemler sayesinde yapılacak olan çalışmalar neticesinde alınacak olan sonuçlar kesinlikle uzun vadeli ve kalıcı olacaktır.

 

Black Hat SEO: Doğal olsun olmasın ayırt etmeden yapılan seo yöntemidir. Sonuçlar White Hat SEO’ya göre daha çabuk etki etse de kullanımı tavsiye edilmez. Çünkü yaşanacak olan düşüş çok hızlı olacaktır. Genellikle Black Hat SEO çalışması yapan siteler ilk algoritma güncellemesinde arama sayfalarında son sıralara kadar gerilerler. Her ne kadar White Hat SEO sizin için zor ve uzun görünse de siteniz için en faydalı SEO olacaktır. Sitenizin arama motorları tarafından ceza yemesini ve yasaklanmasını istemiyorsanız Black Hat SEO yöntemlerinden kaçınmalısınız.

 

SEO Nedir Ne Değildir!

  • SEO çalışmaları Google’da görünürlüğünüzü arttıran tüm çalışmaların toplamında denir.

  • SEO, kod bilen yazılımcıların sadece site üzerinde yaptıkları birkaç düzenlemeden ibaret değildir. Teknik bir işten çok, bir strateji meselesidir.

  • Google’da ilk sayfada olmak artık kurumlar için bir prestij meselesidir.

  • Günümüzde Google en büyük ve tarafsız referans kaynağı haline gelmiştir.

  • SEO çalışmaları aynı zamanda dijital PR çalışmalarını da içerir.

  • Google’da ilk sayfada çıkmak potansiyel müşterileriniz için ‘’bu işin en iyisi bu şirket’’ imajı oluşturur. İmaj herşeydir!

 

TEKLİF İSTE